Ako na časovú optimalizáciu v podnikaní

Mnoho podnikateľov rieši optimalizáciu finančných nákladov, kvôli čomu navyšuje svoj zisk. Ešte viac podnikateľov sa oháňa starým známym „čas sú peniaze“, ale preto, aby optimalizovali svoj časový plán, neurobia nič. Ak ste sa to práve rozhodli prehodnotiť, tu je niekoľko tipov, ako ušetriť čas a zlepšiť svoju efektivitu v práci či podnikaní.

Začnite už pri zakladaní

Proces zakladania spoločností je na Slovensku zbytočne komplikovaný, plný byrokracie a hlavne trvá približne 2 týždne. Ak sa tomu chcete vyhnúť, využite služby externej spoločnosti, ktorá firmu založí za vás. Ale tiež to trvá dva týždne, ak chcete začať podnikať do 24 hodín, dobrou možnosťou je kúpiť ready made spoločnosť.

Opatrne s osobnými stretnutiami

Osobné stretnutia sú super, keď uzatvárate významný obchod, idete na dôležitý kongres v Žiline alebo neexistuje iný spôsob, ako problém vyriešiť. Ale jazdiť desiatky či stovky kilometrov, aby ste sa s človekom 10 minút porozprávali a vyriešili problém, ktorý by sa dal za 12 minút vyriešiť po telefóne, je zbytočné a neefektívne.

Urobte si zoznam

Každé ráno, keď prídete do kancelárie, si urobte zoznam vecí, ktoré dnes chcete a mali by ste urobiť. Zoraďte si ich podľa dôležitosti a pustite sa do toho. Ako vám to pomôže? Viete, čo idete robiť, viete, na čo sa máte sústrediť a nezdržujete sa zbytočnosťami, ktoré by vás len rozptýlili.

Využite služby virtuálnej asistentky

Ak sa pri práci nechcete zdržovať administratívnymi činnosťami či rešeršou, využite služby virtuálnej asistentky, ktorá to urobí za vás. Nie je to žiadny počítačový program, je to ľudská bytosť, ktorej nemusíte platiť full time a urobí všetko, čo potrebujete.

Používajte aplikácie, programy a vylepšenia

Nebráňte sa novým technológiám, ktoré vám dokážu výrazne pomôcť ušetriť čas aj nervy. Programy na online fakturáciu, aplikácie na synchronizovanie tímu či cloud služby, vďaka ktorým neprídete o svoje súbory, aj keď vám ukradnú zariadenia. Ak si urobíte zo svojho smartfónu kanceláriu, je lepšie, keď si kúpite batériu do mobilu s vyššou kapacitou. Nech môžete pracovať aj počas dlhšej cesty vlakom.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥